PASKAL DENTAL

Fogorvosi rendelő

1148 Budapest, Vezér út 149/C., fsz. 1. kapucsengő: 39

Tel.: +36 1 555 1468

Rendelőnk

Hasznos infók

Elérhetőség

Zuglóban a Paskál Gyógyfürdő közvetlen közelében épült lakóparkban, kétszékes, panoráma röntgennel felszerelt, légkondicionált, családias rendelőben, korszerű eszközökkel és anyagokkal, teljeskörű fogászati ellátással állunk rendelkezésére.

Az első találkozó benyomása nagyon fontos, gyógyítás nem jöhet létre bizalom nélkül. Ezért az első alkalom általában beszélgetésből áll. Megismerheti orvosát, elmondhatja panaszait, igényeit. Egy rövid és fájdalommentes vizsgálat során orvosa átnézi fogainak állapotát, helyzetét, a szájban levő esetleges elváltozásokat is.
Rendelőnkben elkészítjük a röntgenfelvételt és a kezelési tervet. Amennyiben fogpótlás esedékes, szükség esetén a fogtechnikus is jelen van. Mivel a korszerűen felszerelt fogtechnikai labor helyben van, így minimálisra csökken a fogpótlás elkészítési határideje. Esztétikai fogászat, fogpótlás, és szájhigiénés kezelések területén is minőségi munkát végzünk. Nyugodt körülmények között, jó hangulatban, gyönyörű és elégedett mosolyt varázsolunk Önnek.

Hitünk szerint a jó eredménnyel záruló kezelés alapfeltétele a biztonságos orvos - páciens kapcsolat kialakulása. Ehhez a kezelőorvos megismerésén kívül fontos, hogy a kezelés csak akkor kezdődjön el, ha minden kérdésére kielégítő válaszokat kapott, ismeri a kezelési lehetőségeket és a várható eredményeket. Ezért javasoljuk, hogy felmerülő kérdéseivel forduljon bizalommal munkatársainkhoz, kezelőorvosához.
Veréb Dr. Ábrahám Márta fogorvos
A mosolyt vizsgáló tanulmányok kimutatták, hogy 1000 megkérdezett ember véleményének összegzése a következő eredménnyel járt: 94% figyelte meg beszéd közben a fogakat, 85% tartotta fontos tényezőnek a szép fogakat a híresen fontos első benyomásnál, 90% meg van győződve arról, hogy a vonzó nevetés nagyobb sikert jelent a másik nemnél, 87% úgy tartja, hogy a nagyobb önbizalom, és önbecsülés alapja a szép fogazat. A kozmetikai fogászat a ''természet szeszélyeit'' kijavítva kiegyenlíti a fogakon keletkezett károsodásokat, ''láthatatlanná'' tudja tenni azokat.

Rendelőnk

Hasznos infók

Helyes fogmosás és fogtiszítás gyermek- és felnőttkorban 

Megfelelő szájhigiéniával, alapos és kellő gyakoriságú fogmosással sok fogászati problémát megelőzhetünk. A kisgyermekeket 1 éves kortól fokozatosan rá lehet szoktatni a helyes fogmosásra. Felnőttkorban a fogmosást célszerű kiegészíteni szájzuhany és fogköztisztító kefe használatával.
Az első tejfogak 6 hónapos korban jelennek meg. Ilyenkor fogmosásról még nem érdemes beszélni. Az apró fogacskákat azonban érdemes naponta többször puha anyaggal áttörölni, hogy a lepedéket eltávolítsuk. Körülbelül 1 éves kortól már hozzá lehet szoktatni a kisgyereket a fogkeféhez. Adjuk a kezébe, és mutassuk meg neki, hogy anyu és apu hogyan szokta használni. Ekkor fogkrémet még semmiképpen se tegyünk a fogkefére. Kétéves kor körül már megpróbálkozhatunk a valódi fogmosással, és már használhatunk kifejezetten kisgyermekek számára készült fogkrémet. Két és fél éves korig általában előbújik az utolsó tejfog is. Ettől kezdve rendszeressé kell váljon a fogmosás a kisgyerek életében. Érdemes eleve arra szoktatni a kicsiket, hogy legalább naponta háromszor, minimum három percig mossák fogaikat. Ügyeljünk arra, hogy fogaik minden oldalát alaposan tisztítsák meg. A teljes önállóságig szülői kontroll szükséges.

Maradandó fogak ápolásának alapja a rendszeres fogmosás. A fogmosás tartson legalább 3 percig, esténként 5 percig (elektromos fogkefe használata esetén elég akár 2 perc is). A fogak minden oldalát alaposan tisztítsuk meg. Érdemes a nyelven lerakódott lepedéket is eltávolítani, mert abban is megtelepedhetnek baktériumok. Ne dörzsöljük a fogakat túlságosan durván, mert az a fogíny visszahúzódásához vezethet, ami fogérzékenységet okoz. Mindig alaposan öblögessünk. A legfontosabb az esti fogmosás, mivel éjszaka kevesebb nyál termelődik, így nem védi olyan intenzíven a fogakat. 

Legalább 3 havonta cseréljük le fogkefénket, mivel a sörtékben - bármilyen alaposan mossuk ki használat után -, ha kis számban is, de baktériumok telepszenek meg.

Fogmosás után használjunk fogköztisztító keféket, szájzuhanyt: a fogközökből segítségükkel el tudjuk távolítani a fogkefe számára elérhetetlen szennyeződéseket. 

Panoráma röntgen 

Manapság a jó diagnózis felállítása érdekében, a biztonságos fogászati státusz megállapításához elengedhetetlenül szükséges a panoráma röntgen. Fontos szempont a megelőzés. A korán felismert elváltozások gyógyításával a páciens sok időt és némi pénzt is megtakaríthat. (A terhesség előrehaladott állapotában amennyiben nagyon szükséges a kezeléshez, -fokozott védekezés mellett- szintén készíthető felvétel.)

Ultrahangos fogkőeltávolítás

Professzionális, fogorvosi rendelőben végzett fogtisztítás. Sok beteg azt hiszi, hogy a fog egészségéhez elegendő a rendszeres otthoni fogtisztítás. Sajnos nem lehet mindig hagyományos fogkefével minden lerakódást és elszíneződést eltávolítani. Nézze meg egyszer tükörben belülről a metszőfogait. Látja-e a fogíny és a fog között azt a barnás-sárga, kemény lerakódást, az úgy nevezett fogkövet? A fogakon barna foltok vannak, vagy Önnek feltűnik, hogy a fogai már nem fehérek? Ezek mind mikrobás lerakódások, melyek együttesen ételmaradékok, koffein, dohány, valamint megkeményedett nyál alkotórészek. A szokásos fogkefével már nem távolíthatók el. Sajnos ezek a lerakódások a fogínybetegségek fő okozói. Ez a terület a baktériumoknak kiváló környezet. Ezért mi azt ajánljuk pácienseinknek, hogy évente legalább kétszer jöjjenek el szájhigiénés kezelésre, ami a normális ellenőrző vizittel összeköthető.

Mi történik? Fájdalmas lesz?

Először ultrahangos készülékkel a kemény fogkövet a fogínyhatár felett és alatt eltávolítjuk. Ezt az eljárást csak azok a páciensek érzik kellemetlennek, akiknek a fognyaka érzékeny. Ők ezt a kezelést szívesebben végeztetik helyi érzéstelenítésben. A készülék feje 24-42 ezer Hz frekvenciával rezeg. A rezgő fej által felvett és továbbított hangrezgések hatására képződött légbuborékok zúzzák porrá a fogkövet. A termelődött hő miatt hűteni kell, a hűtőfolyadék egyben eltávolítja és kimossa a lerakódott fogkövet. Használhatjuk az íny feletti és az íny alatti fogkő eltávolítására is. Az ultrahangos fogkőeltávolítás nem károsítja a fogzománcot!

Air-Brush sópolírozás

Fogai nagymértékű elszíneződése, illetve torlódott fogazat esetén érdemes fogkőeltávolítás után kiegészítő kezelésként Air-Brush sópolírozást kérnie. A sópolírozás hatékonyan eltávolítja a színes ételek, italok, dohányzás okozta elszíneződéseket, lerakódásokat, így kíméletes, természetes fogfehérítőként is alkalmazzuk. A sópolírozás magas nyomású víz és extra finom szemcséjű só keverékével tisztítja a nehezen elérhető helyeket, fogközöket is, így a fogak felszíne sokkal simább, tisztább lesz. Önálló kezelésként is kérhető.

Fogfehérítés

Mind a magán-, mind pedig az üzleti életben sokat számít az első benyomás. A hófehér fogak megnyerő, magabiztos megjelenést biztosítanak mindenki számára.

Fogfehérítés előtt mindig fogorvosi állapotfelmérés szükséges, a hibás töméseket mindenképpen cserélni kell. Amennyiben fogkő problémája van, szükséges a fogkőeltávolítás is. A fogpótlások természetesen nem fehéríthetők. (Amennyiben nem elégedett a fogfehérítés után fogpótlásai színével, azokat cserélni kell. A legjobb megoldás a fémmentes cirkónium korona vagy híd alkalmazása. Ezek a fogpótlások tetszőleges árnyalatúra színezhetők, áttetszőségük miatt pedig tökéletesen esztétikusak.)

Mitől színeződnek el a fogak? A fog elszíneződésének oka lehet genetikai is. Ebben az esetben a fogfehérítés nem jár ugyan látványos eredménnyel, de 1-2 árnyalatot javíthat az eredeti színen. A kor előrehaladtával a fogzománc - amely nem képes a regenerálódásra - fokozatosan elvékonyodik, és a folyamat elszíneződéshez vezet.

Egészséges embereknél a fogak elszíneződését elsősorban a kávé-, tea-, vörösbor- és kólafogyasztás, valamint az erős dohányzás okozza. Nemdohányzók esetében ezeket az elszíneződéseket a fogfehérítés hosszú időre eltávolítja. Dohányosoknál az eredmény nem ilyen tartós, hiszen folyamatosan intenzív ártalomnak teszik ki fogaikat. Várandósság és szoptatás időtartama alatt nem javasolt a fogfehérítés.

Ha kimondottan egy eseményre készülve vállalkozik fogfehérítésre, praktikus a nagy nap előtt 2-3 héttel elkezdeni a kezeléseket. Így a fogfehérítés utáni átmeneti problémák már nem gátolják Önt abban, hogy maradéktalanul jó érezze magát. 

Fogfehérítés után: A kezelés után 1-2 napig jelentkezhet hideg-meleg érzékenység, illetve a fognyakak átmeneti érzékenysége. A fogfehérítés után néhány napig ne fogyasszon színes ételeket, italokat (kávét, teát, kólát, vörösbort stb). Ameddig teheti - de legalább 2 napig - ne dohányozzon.

Gyökérkezelt fog fehérítése. A gyökérkezelt fog az idő múlásával általában elszíneződik. Leghatékonyabban a még élő fogak fehéríthetők, gyökérkezelt fog esetében is van azonban mód a fogfehérítésre. Ebben az esetben a fogat belülről is fehéríteni kell. A gyökérkezelt fogból eltávolítjuk a tömést, és a fog belsejébe juttatunk fogfehérítő anyagot. A kezelés időtartama alatt egy ideiglenes fogtömés kerül a gyökérkezelt fogba. Amikor a fehérítés nem tudja a kívánt hatást elérni esetleges genetikai adottságok, vagy túlzott elszíneződés miatt, akkor alternatívaként rendelői direkt héj, vagy cirkónium-oxid korona készítését javasoljuk.

 

Esztétikus direkt héjak

A direkt héjak, egyedileg készített vékony kompozit rétegek, amelyeket a fogorvos direkt, a szájban mintázva a fogakra készít. Direkt héj technikával a fogak formáján és színén is lehet változtatni. Leggyakrabban az elülső, frontfogakra készítjük, részben, vagy egészében befedve azok külső felszínét. 

Direkt héj milyen esetekben alkalmazható? Elszíneződött györérkezelt fog megszépítésére, amikor a fogak túlzottan elszíneződtek és fogfehérítésre nem megfelelően reagálnak (fluorózis, tetraciklines elszíneződés stb), szabálytalan helyzetű fogak pozíciójának esztétikai korrekciójára, fogak közötti rések (diastema) eltüntetésére, hibás fogzománcra, kopott vagy letört fogkoronák javítására (pl élpótlások). A direkt héj egy gyors és lényegesen olcsóbb technika mint a fogtechnikus közreműködésével készülő porcelán, vagy a cirkon korona.

Fogpótlás

Miért szükséges az elvesztett fog mielőbbi pótlása?

A fogpótlás szükségességét sokszor csak akkor érezzük, amikor a foghiány jól látható helyen van, vagy a megmaradt fogak száma lényegesen kevesebb az elvesztettekénél. Pedig akár egyetlen örlőfog hiánya is sok problémát tud okozni. Rágási, ebből adódóan pedig emésztési problémák keletkeznek, esetenként beszédprobláma alakul ki. Többszörös foghiánytól az arc beesik, az arcvonások megváltoznak. A foghiány következtében nem megfelelően megrágott étel gyomorbántalmakat okoz. A megmaradt fogakra jóval nagyobb teher hárul, ezért azok gyorsabban romlanak. A hiányt határoló fogak bedőlhetnek, ami növeli a fogszuvasodás esélyét. A foghiánnyal szemben lévő fog elkezd kinőni a fogsorból, majd idővel meglazul. Fog elvesztésekor igyekezzünk minél előbb legalább átmeneti megoldással gondoskodni a fogpótlásról, hogy a még egészséges fogak azok is maradjanak. Manapság már többféle fogpótlási módszer áll rendelkezésre, így mindenki megtalálhatja a neki megfelelőt.

Rögzített fogpótlás

korona olyan fogmű, amely a károsodott fogat védi a további roncsolódástól. (Ezen kívül fogbeültetés esetén a már beültetett implantátum -művi foggyökér- tetejére kerül, hiszen ez jelenti a fog látható részét.) A fogpótlás a roncsolódott fog megmaradt foganyagának lecsiszolásával kezdődik. A megfelelően kialakított csonkról ezután lenyomat készül, amely alapján elkészíthető a stabilitást és terhelhetőséget biztosító váz. A vázra kerül a leplező, esztétikus korona. Abban az esetben, amikor nincs elegendő foganyag a megfelelő csonk kialakítására, a megmaradt foggyökérbe (amennyiben lehetséges) gyökércsapot építenek be, erre rögzítik a fogpótlást.

Egy vagy több fog hiánya esetén a fogpótlás híd segítségével oldható meg. A foghiánnyal szomszédos fogak lecsiszolása, és lenyomatvétel után készül el a fogpótlás. Abban az esetben, ha a hiányt határoló fogak - az úgynevezett pillérfogak - rossz állapotúak, súlyosan destruáltak, a fogpótlásnak ez a módja tökéletes, hiszen nemcsak pótolja a foghiányt, hanem megvédi, felépíti a rossz állapotú megmaradt fogat is. 

A foghiányt határoló fogak lecsiszolása helyett lehetséges inlay hidak felépítése is. Ebben az esetben a lehető legkevesebb foganyag kerül eltávolításra. A fogpótlás során a pillérfogakba inlay kerül, ehhez rögzül maga a híd. A fogpótlásnak ez a módja nagyobb foghiány esetén nem alkalmazható.

A leggyakrabban használt fogpótlások:  A leggyakoribb a fémkerámia fogpótlás használata, amely gyorsan és viszonylag olcsón elkészíthető fogpótlás. Bár a korona elkészítéséhez használt égetett kerámia tetszőlegesen színezhető, a fémváz akadályozza a fény terjedését a fogpótlásban, ezért a természetes fogakra jellemző áttetszőség nem érhető el. Funkcionális és esztétikai szempontból a legtökéletesebb megoldás a fémmentes cirkónium-oxid vázas fogpótlás használata. A cirkóniumból készült fogpótlások tartósak, és tökéletesen illeszkednek a megmaradt, valódi fogakhoz.

 

Implantálás

A fogbeültetés (implantáció) az állcsontok növekedésének befejeződésétől (14-18 éves kor) bármely életkorban elvégezhető. Fogbeültetés azokban az esetekben is alkalmazható, amikor ''hagyományos'' módszerekkel már nem oldható meg a fogpótlás. Egyetlen fog hiánya is kellemetlen tud lenni, főleg, ha az elülső, metszőfogak száma fogyatkozik meg. Régebben egyetlen fog pótlása csak úgy volt elképzelhető, hogy a foghiánnyal szomszédos, általában teljesen ép fogakat lecsiszolták, és az azokra húzott koronákkal rögzítették a hidat. Fogbeültetéssel (implantációval) elkerülhető a környező, még ép fogak csonkolása, és a beültetett implantátum akár életünk végéig is kitart. Ha nagy a foghiány és a megmaradó fogak nem alkalmasak a híd megtartására, implantátum beültetésével végezhető el a fogpótlás. Az implantátumfej átveszi a pillérfogak szerepét, és stabilan tartja a hidat. Az antiallergén ötvözetlen titánból készült implantátum beültetésekor nem szükséges a szomszédos fogak lecsiszolása. 

Implantáció segítségével a kivehető fogpótlások is rögzíthetők, megszüntetve ezzel az általuk okozott kellemetlenségeket.

 

Kivehető fogpótlás

A kivehető fogpótlások közül a legegyszerűbb a fogklipsz . Ez a foghiányt határoló fogakra pattintható, elsősorban ideiglenes megoldásként alkalmazható műfog. Frontfog hiánya esetén nem javasolt, mivel nem túl esztétikus. Arra viszont tökéletesen megfelel, hogy a végleges fogpótlás elkészültéig zavartalanul tudjunk mosolyogni, illetve, hogy a foghiányt határoló fogak ne dőljenek be. 

Ha az állcsontban még található fog, vagy van rögzített fogpótlás, akkor a részleges lemezes fogpótlás alkalmazható. Ez a fogpótlás a saját fogakhoz vagy a rögzített fogpótláshoz finommenchanikai rögzítőeszköz segítségével kapcsolódik.

Súlyos foghiánynál, amikor csak néhány fog marad egy-egy állcsontban, érdemes a kivehető fogpótlást teleszkóp koronával rögzíteni. A primer korona a szájba, míg a szekunder korona a kivehető fogpótlásba kerül. Ezek tökéletesen illeszkednek egymásba, így a kivehető fogpótlás egyszerűen bepattintható, és stabilan a helyén marad.

A kemény, vagy rugalmas műanyagból készült teljes lemezes kivehető fogpótlás leghatékonyabban a felső állcsonyt fogatlansága esetén alkalmazható. A szájpadlás nyálkahártyájára tapadó lemez stabilizálja a műínyt és a műfogakat. A fogpótlást éjszakára sem kell kivenni, csak a tisztítás idejére. Fogsorragasztó használatával a kivehető fogpótlás viselője növelheti biztonságérzetét.

Elérhetőség

Paskal Dental Kft.

1148 Budapest, Vezér út 149/c., fsz. 1. kapucsengő: 39

Tel.: +36 1 555-1468

Mobil: +36 70 551-1154


Időpont foglalás : +36 1 555-1468